Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NFS Carbon - San Juan
31-03-2017, 06:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2017 10:31 AM przez Luqgreg.)
NFS Carbon - San Juan
Witam! Ostatnio podczas modowania Carbona zebrałem trochę informacji nt. San Juan - obszaru, który pojawia się w trybie kariery tylko w prologu i zebrałem je w teorię "Jak mogłoby San Juan wyglądać w trybie kariery?", podsumowującą całą wyciętą zawartość w San Juan. Uwaga: w tym bardzo długim (najdłuższym?) poście zostało zastosowane dużo bezużytecznych mapek i beznadziejne formatowanie!

Jeżeli jakimś cudem obrazy nie chciały się wyświetlać to znaczy że imgur zbanował mnie za wrzucenie 170 MB, tylko dla tego postu XD

TLDR (Zaznacz tekst): Łukaszowi nudzi się życie

[Obrazek: Y3NkmrK.png]

1. Dzielnice San Juan
[Obrazek: uiXqLO9.png]
Podczas wyścigów w San Juan mogliśmy zauważyć znaki wskazujące trzy dzielnice:
  • San Juan Center
  • Historic San Juan
  • Mesa

Po prawej jest sporządzona przeze mnie mapa tych dzielnic, kierując się znakami i oczywistymi różnicami w zabudowie, chociaż południowo-zachodniej części (koło napisu "San Juan Center") nie jestem pewien - znak pokazuje granicę pomiędzy SJC, a Mesą przy zaznaczonej przeze mnie granicy, ale podobna zabudowa ciągnie się w tym obszarze. Chociaż mój podział potwierdza rozlokowanie wyścigów, o czym w następnym punkcie.

2. Eventy
W trybie kariery mamy dostęp w prologu do dwóch wyścigów: Montezuma Avenue ("Jazda próbna" podczas wyboru pierwszego samochodu) oraz Salazar Street (samouczek dotyczący pomocników). Dodatkowo w trybie szybkiego wyścigu mamy dostęp do kolejnych tras: Royal Avenue, Mesa Bridge oraz ponownie Montezuma Avenue tyle, że w trybie "Eliminacje z pościgiem" i trasę do "Znaczniku pościgu". Do tego należy dodać wojnę wyścigową "Garcia Street", która pojawia się w serii dodatkowych próbach edycji kolekcjonerskiej NFS Carbon jako poziom srebrny.

Wcześniej wspomniałem, że wyścigi potwierdzają moją teorię o rozmieszczeniu dzielnic. Otóż, każdy wyścig posiada ID. ID wyścigu w Carbonie składa się z:
[Obrazek: rlPkJ6V.png]
Wyjątkami są wyścigi z serii prób, dostępne tylko w trybie szybkiego wyścigu oraz z edycji kolekcjonerskiej. Czekaj! "Wyjątkami są wyścigi (...) dostępne tylko w trybie szybkiego wyścigu", przecież wyścigi w San Juan też tam są?! Otóż nie, wszystkie wyścigi z prologu i San Juan zostały wrzucone do wspólnego kontenera "race_bin_santafe" i używają one (poza ucieczką przed Crossem i samouczkiem) składni podanej wyżej, dlatego możemy dowiedzieć się jaki wyścig miał być w jakim terytorium. Więc lecimy:

2.1. Montezuma Avenue
[Obrazek: RPy2Des.png]
Luqgreg na polskiej NFS Wiki napisał(a):Montezuma Avenue – trasa występująca w Need for Speed: Carbon, położona na terenie San Juan. Pojawia się on w dwóch wersjach: jako jazda próbna podczas wyboru pierwszego auta i jako trasa dla trybu wieloosobowego eliminacje z pościgiem pod nazwą "San Juan".

ID "torowej" wersji tego wyścigu to "sf.1.1", czyli jest to 1 wyścig w 1 terytorium w San Juan. Po linii startu możemy się domyśleć, że należy on do dzielnicy San Juan Center, ale o tym później.

2.2. Royal Avenue
[Obrazek: ShGAKMI.png]
Luqgreg na polskiej NFS Wiki napisał(a):No yyyyyyy jeszcze nic nie napisałem XD

Royal Avenue to wyścig typu tor, dostępny wyłącznie w trybie szybkiego wyścigu, odbywający się w San Juan.
ID tego wyścigu to "sf.3.1", czyli jest to 1 wyścig w 3 terytorium w San Juan. Po linii startu możemy się domyśleć, że należy on do dzielnicy Mesa, ale o tym później.

2.3. Mesa Bridge
[Obrazek: jEw0bNY.png]
Luqgreg na polskiej NFS Wiki napisał(a):Tutaj też "Muszę się w końcu wziąźć" - Ja, pół roku temu :/

Mesa Bridge to wyścig typu sprint, dostępny wyłącznie w trybie szybkiego wyścigu, odbywający się w San Juan.
ID tego wyścigu to "sf.2.2", czyli jest to 2 wyścig w 2 terytorium w San Juan. Po linii startu możemy się domyśleć, że należy on do dzielnicy Historic San Juan, ale o tym później.

2.4. Garcia Street
[Obrazek: V2KcsyF.png]
Luqgreg na polskiej NFS Wiki nic nie napisał(a):凸( ͡° ͜ʖ ͡°)凸

Garcia to wojna wyścigowa, dostępna wyłącznie w serii prób w edycji kolekcjonerskiej Carbona, odbywająca się w San Juan.
Po linii startu możemy się domyśleć, że należy on do dzielnicy San Juan Center, ale o tym później.

2.5. Garcia Street
[Obrazek: fPMa4vO.png]
Luqgreg na polskiej NFS Wiki nic nie napisał(a):( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czekaj! Garcia Street przecież już była?! Tak, ale w plikach gry znaleziono nieużywaną teksturę trasy przypisaną pod to samo ID. Tylko owe wojny posiadają taką teksturę w serii prób, pomimo tego, że są nieużywane. Owa tekstura pokazuje inną trasę niż oryginalny Garcia Street.
Stworzyłem moda przywracającego oryginalną trasę, więcej o nim niżej.
[Obrazek: latest?cb=20160108183222&path-prefix=pl]

2.6. Salazar Street
[Obrazek: PzJHlIq.png]
Luqgreg na polskiej NFS Wiki napisał(a):Salazar Street – wyścig typu tor, występujący w Need for Speed: Carbon. Odbywa się w San Juan. Jest on dostępny tylko w trybie szybkiego wyścigu oraz podczas samouczka z pomocnikami na początku gry.

ID "torowej" wersji tego wyścigu to "sf.2.1", czyli jest to 1 wyścig w 2 terytorium w San Juan. Warto również zauważyć, że na teksturze trasy start jest zaznaczony w odwrotną stronę i trochę innym miejscu. Po linii startu możemy się domyśleć, że należy on do dzielnicy San Juan Center, lecz nie zgadza się to z poprzednim wyścigiem, który zaczyna się w tym samym terytorium, ale o tym teraz :P. Nie bez powodu zostawiłem ten wyścig na koniec...

2.7. Eventy - Podsumowanie
Demo na PS2... jeżeli szukałeś informacji o usuniętej zawartości w starszych NFS-ach wydanych przez Black Box na pewno to słyszałeś. Otóż w demie Carbona mieliśmy okazję pościgać się na trzech trasach: tor - Salazar Street, drift - Kimei Temple oraz po ich pokonaniu pojedynek w kanionie z Kenjim na Lookout Point. Wszystkie te trasy trzymał w garści gang "Scorpions" z nim na czele (nie mylić ze Scorpios). Do tych wyścigów wrócę później.

Speedyheart/Speedy z forum NFST zhakowała owe demo umożliwiając przejście w tryb jazdy dowolnej po San Juan.
[LINK DO FILMU]

[Obrazek: FpDwNAM.png]
[Obrazek: bUG9evc.png]
Na minimapie wyświetlają się 3 zwykłe, nieukończone przez gracza wyścigi: sprint i 2 tory. Ich położenia zgadzają się ze startami wyścigów: Mesa Bridge, Montezuma Avenue i Royal Avenue. Każdy z nich należy do osobnego terytorium.

Moja teoria: Żadne z tych miejsc nie pasuje do Salazar Street, które powinno dzielić terytorium z wyścigiem Mesa Bridge, czyli powinien być w Historic San Juan (sf.2.x). A jedyny wyscig w HSJ jest sprintem jak jest pokazane na powyższym filmie. Czyli Salazar Street nie wyświetla się na mapie. A jakie jeszcze wyścigi nie wyświetlają się na mapie? Wyścigi z szefem i wojny wyścigowe. Skoro wojną wyścigową jest Garcia Street, to znaczy że jest to wyścig z bossem. Ale i tak się to się zgadza ze startem wyścigu! Pojedynek z Angie jest również źle umiejscowiony - tor Kempton Docks zaczyna się w Newport Industrial Park, a na mapie jest zaznaczony w Kempton Holdings... Oprócz tego, jeżeli przyjrzymy się na to demo w tym wyścigu występują: Gracz, Neville (pomocnik gracza), samochód Kenjiego (pseudonim wyświetla się inny w demie na PC było już normalnie iirc) i jego pomocnik. Pojedynek w demie odbywa się na Lookout Point, więc może i tu też mogło tak być.

Oprócz tego mogłyby się znaleźć eventy nie występujące bezpośrednio w SJ - drifty, pojedynki w kanionie etc.

[Obrazek: PgUwjDa.png][Obrazek: PY32umC.png][Obrazek: DNigNex.png]

Spoiler: Mój pomysł, jak mogłyby zostać umieszczone pozostałe wyścigi (Niepoparty niczym)(Pokaż)
[Obrazek: TubAa5r.png]

3. Specjalne miejsca
Pisząc "specjalne miejsca" mam na myśli spowalniacze pościgu, kryjówki, salony etc.

3.1. Spowalniacze pościgu
[Obrazek: KYiPEY6.png]
San Juan posiada ich bardzo dużo w porównaniu do innych dystryktów, aż 1 utrudniacz pościgu...
W demie na PS2 można zobaczyć w akcji usunięte 4 inne spowalniacze pościgu. Oprócz bezpiecznej konstrukcji z rurami na wierzchu (zaznaczonej na mapie w kolorze czerwonym) mogliśmy jeszcze spotkać:
  • Stację benzynową (zaznaczoną na mapie koło napisu SJC)
  • Szyld restuaracji (jedyny utrudniacz na mapie w dzielnicy Mesa)
  • Dwie dziwne figury (niedaleko granicy pomiędzy Mesą, a SJC) - widoczne również na filmie z bonusowej płyty DVD

Co prawda bez tych spowalniaczy San Juan wygląda biednie, ale te dwie "figury" były po prostu OP. 1 gracz rozwala pierwszą i 2 drugą i cała droga zablokowana.

Usunięte spowalniacze w akcji:

[Obrazek: DabFl0I.gifg][Obrazek: ryi0b6K.gif]
[Obrazek: RpUQETC.gif][Obrazek: kdAmMDA.gifg]
ELLOOOOOOOOOOO

3.2. Salon samochodowy (prawie)
[Obrazek: sn3xpvN.png]
Na początku kariery dostajemy do wyboru trzy samochody na placu w San Juan, z możliwością przetestowania ich. Ale gdzie jest ten plac? Niestety, w finalnej wersji został on odgrodzony małymi słupkami i niewidzialną ścianą.

Ciekawostka: Jakimś cudem podczas zabawy w modowanie moja kryjówka przeniosła się w miejsce wyboru pierwszego auta (widok tej kryjówki w spoilerze poniżej)

Spoiler: Wygląd tego placu(Pokaż)
[Obrazek: MqOPv8C.gif]

4. Inne
Tutaj odsyłam do obejrzenia zapisu z live'a dotyczącego San Juan na książkowym kanale YouTube. Możliwe, że można byłoby coś dodać ale meh, nie chcę mi się bawić, jak NFST w patrzenie po krajobrazach i porównywanie go z innymi, ani powtarzać powiedzianych już rzeczy i niepotrzebnie wydłużać post. [LINK DO STREAMA]

Do tego stworzyłem modyfikację przywracającą oryginalną trasę Garcia Street, która przy okazji przywraca do niej 19 przeciwników (radzę zrobić backupa save'a): http://drivingpassion.net/site/index.php...ry&id=3195

Nie wspominałem również o wyciętym wyścigu dragu, z tego co widziałem jest on hen hen na północ pomiędzy kanionami (chodzi mi o rozmieszczenie tras w grze, a nie na mapie - kto korzystał z glitcha OOL - Out Of Level, powinien wiedzieć o co mi chodzi)

Dziękuję za przeczytanie tego bezsensu (bo i tak wszystko zmyśliłem :P)! Mam nadzieję, że znalazłeś wszystkie easter eggi oraz miło spędziłeś czas czytając ten bardzo długi post.
Chciałbym również podziękować administratorom tej strony za ustawienie limitów filmów do 1...
A i poproszę nagrodę za najdłuższy post, którego nikt nie przeczyta w całości i nikogo to nie obchodzi.

[Obrazek: qhQ9ro4.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2017, 10:48 PM
RE: NFS Carbon - San Juan
Bardzo fajny artykuł, a poza tym to gdzie miały odbywać się te dragi? Słyszałem kiedyś, że miało to być na tej ukrytej autostradzie Downtown-Silverton-San Juan...

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Nicole Westmore
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-04-2017, 10:32 PM
Łukasz, z tym jednym filmem to domyślne ustawienia. W sumie mogę to rozszerzyć trochę, ale dotychczas jakoś nikt nie zgłaszał takiego zapotrzebowania, a przynajmniej przy 1 filmie na post sprawnie udawało się unikać tzw. spamowania Wink

Co do samego opracowania tematu, to świetna robota. I tak - udało mi się przeczytać wszystko. Chociaż to może taka cecha polonisty... No nie wiem xD W razie jeszcze jakichś ciekawych odkryć, serdecznie proszę o dalsze wrzucanie ich tutaj na stronie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-04-2017, 04:35 PM
(31-03-2017 10:48 PM)nfsmwc JayG napisał(a):  Bardzo fajny artykuł, a poza tym to gdzie miały odbywać się te dragi? Słyszałem kiedyś, że miało to być na tej ukrytej autostradzie Downtown-Silverton-San Juan...

Co do dragów:
Luqgreg na polskiej NFS wiki napisał(a):Z gry zostały usunięte dragi. W plikach gry jest za to odwołanie do jednej trasy highway_drag_santafe (santafe - nazwa kodowa San Juan). Istnieją również ciągi znaków w plikach językowych dotyczących tego trybu:

COMMON_RACE_TYPE_DRAG - Drag
HUD_SHIFT_EARLY - Za wczesna zmiana przełożenia!
HUD_SHIFT_GOOD - Dobra zmiana przełożenia!
HUD_SHIFT_PERFECT - Doskonała zmiana przełożenia!
HUD_SHIFT_OVERREV - Za duże obroty!
HUD_BLOWN_ENGINE - Zatarłeś silnik!

Niestety nie pamiętam gdzie odwołanie do ww. wyścigu się znajdowało, ale on na pewno nie istnieje w finalnej wersji. Za to w grze istnieje inny drag: "race_bin_drift/drag_test". Niestety próba włączenia go kończy się nieskończonym ekranem ładowania (z gry został usunięty kod dla tego trybu gry). Po sprawdzeniu koordynatów można określić mniej więcej miejsce i kierunek trasy:
Spoiler: Mapa OOL z zaznaczonym dragiem(Pokaż)
[Obrazek: 3ugz1EB.png]

Biegnie ona niedaleko toru do driftu i kanionu Journeyman's Bane. Z tego co pamiętam z waszego opracowania ta autostrada, chyba miała również przebiegać koło tego toru (nie jestem pewien, jak co proszę mnie poprawić). Jest ona w tej samej scenerii, więc może została przeniesiona razem z torem.

(01-04-2017 10:32 PM)MeloraNFS napisał(a):  Łukasz, z tym jednym filmem to domyślne ustawienia. W sumie mogę to rozszerzyć trochę, ale dotychczas jakoś nikt nie zgłaszał takiego zapotrzebowania, a przynajmniej przy 1 filmie na post sprawnie udawało się unikać tzw. spamowania Wink

Co do samego opracowania tematu, to świetna robota. I tak - udało mi się przeczytać wszystko. Chociaż to może taka cecha polonisty... No nie wiem xD W razie jeszcze jakichś ciekawych odkryć, serdecznie proszę o dalsze wrzucanie ich tutaj na stronie Wink

Nie no trochę się zdenerwowałem, kiedy po długim czasie (wątek leżał prawie tydzień w szkicach) pisania wciskam "opublikuj" i wywala błąd xD
Nie zamierzam się nigdzie przenosić, więc jak coś znajdę wartego uwagi na pewno będzie tutaj Wink

[Obrazek: qhQ9ro4.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości