Jak powinna przebiegać regeneracja pomp hydraulicznych?

regenracja pomp hydraulicznych

5/5 - (3 votes)

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które ma bardzo szerokie zastosowania. Możemy je spotkać w bardzo wielu maszynach, zarówno stacjonarnych jak i mobilnych. Pojawiają się w traktorach, ciężarówkach, w sprzęcie budowlanym i tak dalej. Czasami urządzenie to ulega zużyciu lub uszkodzeniu i wtedy najczęściej dochodzi do niesprawności maszyny, w którym jest ona zastosowana. Wtedy pomocna będzie dobra regeneracja pomp hydraulicznych, którą przeprowadza wiele różnych firm na terenie Polski.

Wymiana czy naprawa pompy hydraulicznej?

Gdy uszkodzeniu ulegnie tytułowy podzespół, wielu z nas myśli przede wszystkim o jego wymianie na nowy. Nie zawsze jednak jest to dobre wyjście z sytuacji. Czasami otrzymanie nowego, oryginalnego podzespołu tego typu jest bowiem niemożliwe, ponieważ pompy nie są już produkowane. Jest tak chociażby w przypadku starszych traktorów i innych maszyn rolniczych. O wiele lepsza będzie regeneracja pompy hydraulicznej od zakupu chińskiego zamiennika, który czasami nie jest w stanie wytrzymać nawet pełnego okresu gwarancyjnego. Właśnie z tego powodu lepiej jest wykonać naprawę na oryginalnej części, która ma szansę podziałać jeszcze przez długie lata. Wystarczy tylko znaleźć firmę, która zna się na swoim fachu i przeprowadzi dla nas tego typu operację.

Naprawa pompy hydraulicznej – przebieg operacji

Nie każde urządzenie nadaje się do regeneracji, jednak można bezpiecznie uznać, że 80-90% pomp można z powodzeniem naprawić. Zabieg ten polega na otwarciu obudowy urządzenia, ocenie uszkodzeń elementów wewnętrznych i wymiany tych podzespołów, które zużyły się w stopniu granicznym. To jednak nie wszystko, ponieważ regeneracja pomp hydraulicznych polega także na ich kompleksowym sprawdzeniu na stole badawczym. Dzięki temu można ustalić wstępny stan urządzenia, parametry takie jak wydatek i maksymalne ciśnienie, a później porównać je do parametrów uzyskiwanych po naprawie. Nie można zapomnieć także o porządnym uszczelnieniu, co pozwala na uniknięcie jakichkolwiek wycieków oleju w trakcie pracy.

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które ma bardzo szerokie zastosowania. Możemy je spotkać w bardzo wielu maszynach, zarówno stacjonarnych jak i mobilnych. Pojawiają się w traktorach, ciężarówkach, w sprzęcie budowlanym i tak dalej. Czasami urządzenie to ulega zużyciu lub uszkodzeniu i wtedy najczęściej dochodzi do niesprawności maszyny, w którym jest ona zastosowana. Wtedy pomocna będzie dobra regeneracja…