Kiedy powinna być wykonana naprawa pompy hydraulicznej?

Rate this post

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zidentyfikowanie poszczególnych problemów w odpowiednim momencie jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania pompy. Jakie są zdecydowanie najczęstsze przyczyny oraz objawy naprawy pompy hydraulicznej?

Wycieki

Można w bardzo prosty sposób sprawdzić czy w określonej pompie hydraulicznej nie występują przypadkiem wewnętrzne nieszczelności. Warto wiedzieć, że spowalniający system oraz podwyższona temperatura płyny zaliczane są do najczęstszych objawów. Godny uwagi jest fakt, że cykl może się wydłużyć. Będą na to wskazywały m.in. spadki ciśnienia przyczyniające się do przegrzania. Rekomendowane jest wtedy możliwie najszybciej skontaktować się ze specjalistą. 

Kawitacja

Przyczyną kawitacji w pompach hydraulicznych może być także zatkany korek odpowietrznika. Należy mieć świadomość, że w rezultacie niskie ciśnienie ssania może doprowadzić do parowania. Wspomniana kawitacja bardzo często jest przyczyną awarii pompy. Oczywiście w przypadku urządzeń mobilnych kawitacja nie zawsze może zostać zauważona. Dźwięk wspomnianej kawitacji przypomina stukanie wysokoprężnego silnika. Do uszkodzenia może niestety dojść na długo przed awarią pompy.

Zawory kierunkowe suwakowe

Rozsuwany zawór kierunkowy bardzo często jest jednym z elementów pompy hydraulicznej. Jego zadaniem jest w najprostszym możliwym ujęciu kontrolowanie przepływu płynu w pompie hydraulicznej. Jest to możliwe dzięki regulacji ciśnienia, które do niej wpływa. Godny uwagi jest fakt, że zawory suwakowe składają się z kilku ważnych elementów. Należy w takiej sytuacji zainstalować nowe elementy lub wymienić zużyte części. Kolejnym krokiem będzie bardzo dokładne przeprowadzenie testu suwakowego rozdzielacza suwakowego. Trzeba mieć gwarancję jego prawidłowego działania. Ponadto w trakcie procesu testowania może być potrzebna hydrauliczna maszyna ciśnieniowa zawierająca cylinder testowy. Wystarczy podłączyć prąd do cewki, by dowiedzieć się czy będzie się właściwie przesuwać w obu kierunkach.

Sklep: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zidentyfikowanie poszczególnych problemów w odpowiednim momencie jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania pompy. Jakie są zdecydowanie najczęstsze przyczyny oraz objawy naprawy pompy hydraulicznej? Wycieki Można w bardzo prosty sposób sprawdzić czy w określonej pompie hydraulicznej nie występują przypadkiem wewnętrzne nieszczelności. Warto wiedzieć, że spowalniający system oraz podwyższona temperatura płyny zaliczane są do najczęstszych…