Jak wybrać klawisze do klawiatury laptopa?

5/5 - (2 votes)

Uszkodzenie klawiatury w laptopie jest sporym problemem, ponieważ konieczne jest zazwyczaj oddanie urządzenia do serwisu. To nie przypadek komputera stacjonarnego, gdzie klawiatura jako urządzenie peryferyjne, może zostać w każdej chwili podmieniona na inną. Stąd też osoby, które dużo korzystają z klawiszy, na przykład dziennikarze, programiści czy copywriterzy, zastanawiają się jak poradzić sobie z ewentualną awarią klawiatury. Okazuje się, że nie musi być to wcale tak kosztowna operacja. Klawisze do laptopa można dziś kupić online na sztuki, co oznacza że koszty naprawy będą bardzo niskie. Najczęstszym uszkodzeniem jest bowiem zazwyczaj odpadnięcie, albo też pęknięcie lub ukruszenie któregoś z przycisków.

Dobieramy klawisze do klawiatury

Niestety klawiatury laptopowe mocno różnią się od siebie, praktycznie w każdym modelu mamy do czynienia z zupełnie innym typem. Dlatego też musimy najpierw dokładnie sprawdzić jakiego typu przycisków potrzebujemy, zanim dokonamy zamówienia. W ten sposób, gdy przyjdzie do nas przesyłka, będziemy mogli od razu naprawić naszą usterkę. Przyciski do klawiatury możemy zakupić na stronie klawiszedolaptopa.pl, gdzie znajdziemy też bardzo precyzyjną wyszukiwarkę. Podajemy w niej markę, model, typ oraz dokładny kod modelowy naszego urządzenia. Następnie wybieramy czy posiadamy klawiaturę podświetlaną, czy też zwyczajną, ponieważ niektóre laptopy mogły mieć obydwa rodzaje.

Instalujemy przyciski do klawiatury

Jeżeli klawisz odpadł, to przed instalacją nowego musimy sprawdzić, czy na pewno w jego gnieździe nie tkwią pozostałości starego zabezpieczenia. Jeżeli tak jest, musimy się ich pozbyć, najlepiej podważając szpikulcem lub małym płaskim śrubokrętem. Jeżeli natomiast pozostałości jeszcze tkwią w klawiaturze, musimy dany przycisk podważyć, na przykład za pomocą pęsety lub specjalnego narzędzia do tego przeznaczonego. Klawisze do klawiatury(https://www.laptopkey.eu/) montuje się nadzwyczaj prosto. Wystarczy tylko ułożyć przycisk na odpowiednim miejscu i mocno docisnąć.

Uszkodzenie klawiatury w laptopie jest sporym problemem, ponieważ konieczne jest zazwyczaj oddanie urządzenia do serwisu. To nie przypadek komputera stacjonarnego, gdzie klawiatura jako urządzenie peryferyjne, może zostać w każdej chwili podmieniona na inną. Stąd też osoby, które dużo korzystają z klawiszy, na przykład dziennikarze, programiści czy copywriterzy, zastanawiają się jak poradzić sobie z ewentualną awarią…