Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Most Wanted Books Polska
# 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - Wersja do druku

+- Most Wanted Books Polska (http://mostwantedbooks.pl)
+-- Dział: News (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Informacje o nowych rozdziałach, zapowiedzi, najważniejsze ogłoszenia. (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: # 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów (/showthread.php?tid=239)# 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - Opiekun Techniczny Strony - 25-11-2016 09:05 PM

Drodzy czytelnicy,

te głosy nie pojawiają się niestety na stronie, jako że wychodzą w dużej mierze od osób nowych - piszących do mnie mailowo przy okazji zamawiania książek, zatem muszę Was wtajemniczyć w sprawę samodzielnie.

Wiele osób uważa, że nie powinny być publikowane na stronie kolejne rozdziały. Niektóre sugerują też, że zniknąć powinny te z II tomu. Dlaczego? Głównie ze względu na tzw. spoilery.

Podejrzewam, że dla większości osób na stronie publikowanie rozdziałów jest zupełnie obojętne, bo i tak ich nie czytają, a też nie przejmują się bardzo tym, ze np. gdzieś na shoutboxie ktoś napisze zdanie czy dwa o tym, co w danym rozdziale się działo.

Nie dziwię się jednak, że niektórym owe spoilery przeszkadzają. Muszę przyznać, że również jestem tym typem człowieka, który preferuje poznać dane dzieło - grę, film, książkę od A do Z dopiero, gdy jest ono w pełni gotowe i opublikowane.

Są jednak też takie osoby, które czytają rozdziały pojedynczo i wolałyby zachować tę formułę.

Decyzję pozostawiam Wam, skąd ankieta. Na podstawie jej wyników będziemy myśleć, co dalej Smile

Tradycyjnie głosujemy anonimowo.

Opcje do wyboru:
1. Publikacja rozdziałów jest mi obojętna, bo i tak czytam dopiero, gdy cała książka jest gotowa, a spoilery mi nie przeszkadzają.
2. Zależy mi na tym, aby rozdziały wciąż były publikowane.
3. Absolutnie nie chcę, by publikować pojedyncze rozdziały przed premierą książki, ponieważ obecne na stronie spoilery psują mi przyjemność z późniejszego czytania.


RE: # 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - TochA - 25-11-2016 09:23 PM

A ja wyjdę z małą propozycją rozwiązania problemu Wink

1. "Nowe rozdziały" powinny być widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników + nie wszystkich.

Użytkownicy, którzy chcą czytać udostępnione szybciej rozdziały musieli by pisać prośbę na PW. Dopiero po akceptacji, administrator otwierał by dla niego dostęp do tego pod forum.

2. Zakaz jakiegokolwiek "spoilerowania" na czacie shout-box.

Łatwe rozwiązanie bo tylko użytkownicy z dostępem do "Nowych rozdziałów" mogli by robić takie psikusy. Za złamanie zakazu groziło by zablokowanie dostępu do "Nowych rozdziałów"


I tym oto sposobem wilk syty i owca cała Smile


RE: # 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - nfsmwc JayG - 25-11-2016 09:43 PM

Proponuję utworzyć specjalny wątek nt. publikowanych rozdziałów, w którym dozwolone byłoby spojlerowanie itp.
Spojlery i komentarze do nich umieszczone w innych wątkach powinny być kasowane przez administratora.


RE: # 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - KACPER983 - 25-11-2016 09:52 PM

W sumie taki pomysł z działem dostępnym dla "wybranych" i zakazem spoilerowania na shoutboxie jest całkiem niezły. Wilk syty i owca cała.


RE: # 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - Opiekun Techniczny Strony - 26-11-2016 03:07 PM

(25-11-2016 09:43 PM)nfsmwc JayG napisał(a):  Proponuję utworzyć specjalny wątek nt. publikowanych rozdziałów, w którym dozwolone byłoby spojlerowanie itp.
Spojlery i komentarze do nich umieszczone w innych wątkach powinny być kasowane przez administratora.

Dokładnie taki pomysł przeszedł mi kiedyś przez głowę, ale jedna osoba dość szybko mnie zgasiła - spoiler może komuś popsuć życie jeszcze zanim ktoś go usunie xD

Druga sprawa jest taka, że ludzie są różni. Mogą doskonale wiedzieć o tym, że nie należy pisać o rozdziałach w innych tematach, niż w tych wyznaczonych, czy na shoutboxie, a i tak to zrobią, bo "sobie zapomnieli" albo ogólnie mają sprawę w czterech literach.

Najbliższa doskonałości jest chyba tylko opcja, gdzie to tych "specjalnych wątków" mają dostęp tylko wybrańcy (czyt. osoby zaufane i znane z rozsądku).


RE: # 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - jaxddlols1 - 27-11-2016 10:09 PM

Ja chciałbym je czytać dalej a jak ktoś ma problem ze spojlerami to niech po prostu nie pobiera tych rozdziałów Smile


RE: # 102 Ankieta dotycząca publikacji rozdziałów - Opiekun Techniczny Strony - 27-11-2016 11:36 PM

(27-11-2016 10:09 PM)jaxddlols1 napisał(a):  Ja chciałbym je czytać dalej a jak ktoś ma problem ze spojlerami to niech po prostu nie pobiera tych rozdziałów Smile

Tu nie chodzi o pobieranie rozdziałów, tylko o to, że ludzie na shoutboxie czy w ogóle na stronie piszą, co wyczytali w danym rozdziale. I tu też nie można mieć pretensji, bo te osoby nie bawią się w takie perfidne streszczanie treści czy recenzowanie, co po prostu piszą o jakimś na przykład jednym wydarzeniu, które ich rozśmieszyło, poruszyło itd.