Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEORIA: Jakim autem jeździł Thomas w Most Wanted?
22-10-2017, 06:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2017 06:21 PM przez FAZOR.)
TEORIA: Jakim autem jeździł Thomas w Most Wanted?
Witam

Z racji, że ten temat wydał mi się powiązany z historią książkową,
umieściłem go jako ciekawostkę właśnie w tym dziale..

Jako że wysyłka III tomu zbliża się wielkimi krokami, wróciły też myśli
wokół samej historii z gry.. Zastanawiałem się jakiś czas temu
jakim autem mógł jeździć książkowy Thomas podczas wydarzeń z Most Wanted.
Zakładając, że jego głównym celem było odzyskanie swojego BMW,
nie kupiłby raczej lambo czy Porsche Carrery GT, tak jak robi to większość graczy.. Wink
Poza tym co to by było za wyzwanie ścigać się w wymaksowanym lambo czy porsche z BMW Wink Trzeba było jeszcze Razora upokorzyć Tongue

Z nostalgii włączyłem sobie dziś filmik z kończącego grę wyścigu Thomasa z Razorem i w odbiciu BMW, za kierownicą którego siedział jeszcze Razor zauważyłem odbicie samochodu..
[Obrazek: 9Mr0gi7.jpg]

Poza tym widać też jego przód (po prawej stronie zdjęcia).
Przeleciałem więc wzrokiem wszystkie samochody w garażu dostępne w Most Wanted i zauważyłem że najbardziej podobne odbiciu jest ... Audi A4 3.2 FSI quattro.
Fotka z garażu:
https://vignette.wikia.nocookie.net/nfs/...-prefix=en

Tu widzimy zaś kawałek malowania na lusterku:
[Obrazek: wJvGRBR.jpg]

Zaciekawiło mnie więc, czy Thomas jeździł tym autem już przed wyścigiem z Razorem. I o to z pomocą przychodzi cutscenka po pokonaniu Taza i wyświetlenia filmu Vic'a, gdzie Mia daje nam dostęp do kartoteki policyjnej:

[Obrazek: 4s2CwAA.jpg]

Lusterko, kształt szyby i malowanie wydają się być te same..

Jeszcze zaciekawiło mnie jaki mogła mieć kolor Audi Thomasa (zapewne niebieski).
W tej samej cutscence moje przeczucia się sprawdziły:

[Obrazek: KoIN9lA.jpg]

Widzimy tu ciemnoniebieski lakier :-)

Ciekawi mnie czy jest wzmianka w książce o samochodzie jakim jeździł Thomas.
Jeśli nie, to cutscenki dają nam pewne "uzupełnienie fabuły".
Spoiler: Spostrzeżenie odnośnie książkowego Thomasa(Pokaż)
W sumie jako że Thomas był z pochodzenia Polakiem, to wybór Audiówy nie dziwi Tongue

Teraz pozostaje pytanie: jakie malowanie/naklejki mogła mieć Audi Thomasa? Tongue
No i jeszcze zostaje pytanie jakim samochodem mógł jeździć Thomas zaraz po odebraniu mu BMW, ale to pytanie wydaje się być mniej ponętne, choć może komuś wpadnie jakiś pomysł do głowy Wink

Co o tym ogólnie myślicie? Smile
Też wam się wydaje, że jest to Audi A4?Smile

Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2017, 06:23 PM
RE: TEORIA: Jakim autem jeździł Thomas w Most Wanted?
Była wzmianka w książce, gdzieś na samym początku że jeździł właśnie A4.
22-10-2017, 07:22 PM
Dziękujemy, Fazor, za rozpisanie tej teorii wręcz na czynniki pierwsze, ale owszem - sprawa wozu Thomasa po utracie BMW jest już dawno rozwiązana i masz oczywiście rację - jest to Audi A4. Na ten temat można poczytać między innymi w 8 rozdziale książki.
23-10-2017, 10:33 AM
jeśli chodzi o screen 3 oraz 4 to samochód, który służył do nagrywania tych scen to Mazda RX8. Czemu tak sądzę?, mianowicie chodzi o jeden mały szczegół. Fotel, który widzimy ma charakterystyczną szarą wewnętrzną część zagłówka. Zdjęcia w linku.
https://autogaleria.pl/testy/mazda-rx-8-revolution/
Ten sam model jest wykorzystany przy kręceniu scenek z Mią.

[Obrazek: nDjxdkw.png]
[Obrazek: AAjE0LG.png]
Razor - człowiek ekierka XD

Dawid Marszał - PR książki.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-10-2017, 07:19 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2017 07:20 PM przez FAZOR.)
(23-10-2017 10:33 AM)razor52356 napisał(a):  jeśli chodzi o screen 3 oraz 4 to samochód, który służył do nagrywania tych scen to Mazda RX8. Czemu tak sądzę?, mianowicie chodzi o jeden mały szczegół. Fotel, który widzimy ma charakterystyczną szarą wewnętrzną część zagłówka. Zdjęcia w linku.
https://autogaleria.pl/testy/mazda-rx-8-revolution/
Ten sam model jest wykorzystany przy kręceniu scenek z Mią.

Masz rację.
W scenie z Mią jest Mazda RX8.
Też zgadzają się lusterka, bo w grze są dwukolorowe.
Tylko tu jest w takim razie pewna nieścisłość, bo Mazdę odblokowuje się dopiero
po pokonaniu Izzy. Myślałem, że to może Mazda Mii, ale ta na filmie jest chyba błękitna, a Mia jeździła czerwoną. No cóż. Przynajmniej wiadomo, że Thomas miał oprócz Audi A4 jeszcze Mazdę :-)
29-10-2017, 08:20 PM
Może nie wchodźmy już aż tak bardzo w szczegóły takie jak kanoniczność auta z cutscenki. To tylko gra samochodowa mimo wszystko.

[Obrazek: THECREW_Forum_ComDev_600x100.jpg]
30-10-2017, 08:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2017 08:21 PM przez nfsmwc JayG.)
Pewnie przynajmniej 98% osób grających w tą grę nawet nie zauważyło w tej krótkiej cutscence jaki to był model samochodu i takim myśleniem raczej kierowali się twórcy gry. Wystarczy, że w Maździe po nakręceniu sceny, w której Mia jedzie z Thomasem z aresztu mieli zamontowany niezbędny sprzęt, a tylko osoba dobrze znająca się na motoryzacji mogła to zauważyć. Kanonicznie jest chyba, że Thomas jeździł przez całą grę Audi, oczywiście poza tymi momentami jak jeździł BMW i Mia go podrzucała swoją Mazdą z aresztu do komisu w Rosewood. Tak samo kanonicznie w Carbonie używał Astona Martina, mimo że w grze odblokowywał się on chyba na drugim poziomie.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Nicole Westmore
30-10-2017, 09:39 PM
(30-10-2017 08:18 PM)nfsmwc JayG napisał(a):  Pewnie przynajmniej 98% osób grających w tą grę nawet nie zauważyło w tej krótkiej cutscence jaki to był model samochodu i takim myśleniem raczej kierowali się twórcy gry. Wystarczy, że w Maździe po nakręceniu sceny, w której Mia jedzie z Thomasem z aresztu mieli zamontowany niezbędny sprzęt, a tylko osoba dobrze znająca się na motoryzacji mogła to zauważyć. Kanonicznie jest chyba, że Thomas jeździł przez całą grę Audi, oczywiście poza tymi momentami jak jeździł BMW i Mia go podrzucała swoją Mazdą z aresztu do komisu w Rosewood. Tak samo kanonicznie w Carbonie używał Astona Martina, mimo że w grze odblokowywał się on chyba na drugim poziomie.

Nic dodać, nic ująć. Dokładnie tak było.
31-10-2017, 11:08 AM
@nfsmwc JayG o to to. Dokładnie o to mi chodziło z tymi wnętrzami auta w cutscenkach.

[Obrazek: THECREW_Forum_ComDev_600x100.jpg]
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości