Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soundtrack w grach innych niż NFS
08-05-2017, 12:12 PM
Soundtrack w grach innych niż NFS
WĄTEK BĘDZIE AKTUALIZOWANY.

Ścieżka dźwiękowa jest nieodłącznym elementem każdej gry. To ona napędza różnego rodzaju akcje w grze nadając im dynamiki lub pozwolić graczowi „wyczilować się”. Są gry w których soundtrack odgrywa bardzo kluczową rolę jak np.: gry wyścigowe pokroju Need for Speed, gdzie muzyka rozgrzewa akcję do czerwoności, co to za pościg policyjny bez zapierającej dech w piersiach muzyki.
Wiele gier korzysta z twórczości światowych artystów muzycznych takich jak np:. Brian Tyler.
Jak już wcześniej wspomniałem muzyka ta licencjonowana jak i ta robiona na potrzeby gry jest ważna, wyobraźcie sobie jak się czujecie gdy gracie w grę bez muzyki……. No właśnie.
Jestem takim typem gracza, który bardzo często zwraca uwagę nie na grafikę a na zawartość audio. Jeśli mam grać w grę która ma super grafikę, multum opcji i innych bajerów z kiczowatym soundtrackiem to ja mam taką grę w szerokim poważaniu.

Zapewne każdy zna przygody najbardziej znanego na świecie hydraulika o imieniu Mario. Pierwsze przygody Mario i ekipy liczą sobie już 30 lat. Gdy słyszymy imię Mario to już nam w głowie gra ta piękna melodyjka z pierwszego poziomu gry. Mario jest dowodem na to, że nawet 8 bitowa gra może mieć taką muzykę, którą społeczność zapamięta na lata i chętnie do niej wraca.

Ostatnio ogrywając grę Final Fantasy XV po dośc sporej przerwie muszę stwierdzić, że jest to majstersztyk - crème de la crème.
Przykładem jest tu utwór Veiled In Black
podczas słuchania tego w grze w walce z bossem człowiek normalnie dostaje ciary na skórze.
Florence wraz z The Machine nagrała na potrzeby gry specjalną wersję Stand By Me. Utwór słyszymy po raz pierwszy gdy wraz ze swoimi kompanami jedziemy pustą autostradą. Na drodze nie ma kompletnie nikogo, pusto, cicho co nadaje klimatu, a piosenka lecąca w tle wywołuje ciarki na skórze.

The Last of Us od Naughty Dog niszczy wszystko pod względem oprawy audio. Muzyka skomponowana przez Gustavo Santaolalla jest tak klimatyczna, że gracz momentami zamiast skupiać się na rozgrywce wsłuchuje się w te delikatne ambienty.
Jeśli chodzi o ulubione kawałki to mam dwa. Jednym z nich jest motyw przewodni z menu gry.
Drugim zaś jest utwór Together z dodatku Left Behind.

Teraz przejdę do tytułu, który zapewne nie został przez Was nigdy ograny, a mianowicie chodzi o Super Mario Galaxy . Seria z panem hydraulikiem nigdy nie grzeszyła złym soundtrackiem. Mario a bardziej Nintendo od lat przyzwyczaiło nas do tego, że przygody Mario mają zawsze świetną otoczkę audio - mam też na mysli pierwszą odsłonę z 1985 roku.
W czasie zabawy z galaktycznym Mario najbardziej spodobał mi się utwór Gusty Garden Galaxy.

Planszę przy tym kawałku można ogrywać bez końca wsłuchując się w liczne fanfary i inne tego typu instrumenty.

Until Dawn to gra zrealizowana w konwencji horroru przygodowa gra akcji opowiadająca losy nastolatków. Jednym z utworów zawartych w tej znakomitej produkcji jest O Death autorstwa Amy Van Roekel.

Utwór spełnia swoje zadanie i już w intro buduje spore napięcie w graczu. Liczne ambienty użyte w grze dodają klimatu rodem z filmu grozy albo jakiegoś koszmaru.

Wiele dość dużych tytułów doczekało się własnych utworów muzycznych w wykonaniu największych artystów. Karen O – I Shall Rise to oficjalna piosenka z gry Rise of the Tomb Rider.

Wykonanie artystki jest świetne , nie mogę opisać tego jak naprawdę mi się podoba.

The Living Tombstone znane z tworzenia muzyki do serii Internetowych kreskówek ASDF nawiązało kontakt ze Scottem Cawthon’em – twórcą Five Night’s at Freddys. Kapela skomponowała aż 3 utwory poświęcone FNaF’owi. Opowiadają one między innymi przebieg fabuły każdej gry. Piosenka It’s been so long opowiada przebieg każdej mini gry w drugiej części Five Night’s at Freddy’s, moim zdaniem jest to najlepsza piosenka ich autostwa. Trzeci utwór Die in fire opowiada o tym jak naprawdę zaczyna się historia tej serii, co się stało naprawdę , kto zabijał itd….. Seria FNaF zasługuje na oddzielny wpis, jej sukces jej ogromny.
FNaF1

FNaF2

FNaF3

FNaF4

FNaF Sister Location

Jeśli chodzi o prawdziwe licencjonowane utwory w grach to wypada wspomnieć o kultowym Grand Theft Auto: Vice City. Każdy kto grał pamięta jak w intro do gry wsiadamy do białego Admirala, włącza się stacja Flash FM a tam leci kultowy Billie Jean Michaela Jacksona, a to dopiero początek kultowej muzyki w tej grze. Większość graczy wraca do słonecznej parodii Miami dla ścieżki dźwiękowej. Ten stan gdy masz misję na czas a w radio leci Self Control ….. ehhhhhh życie.

[Obrazek: nDjxdkw.png]
[Obrazek: AAjE0LG.png]
Razor - człowiek ekierka XD

Dawid Marszał - PR książki.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2017, 12:18 PM
RE: Soundtrack w grach innych niż NFS
taka sobie składanka z różnych popularnych piosenek z Newgrounds a co za tym idzie - Geometry Dash (w które czasami pogrywam Tongue)
https://www.youtube.com/watch?v=Ukew1nD-...7s&index=1

a wszystko inne w co gram to NFSy i MTA NFSConfusedA także raczej gdzie indziej powinienem dać

Poproszę o zmianę hasła bo nie dostaję zmienionego z "zapomniałem hasła" :3

A, i nie zapominajmy o razorze.
[Obrazek: Razor_head_shaking.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-06-2017, 07:25 PM
(17-06-2017 12:18 PM)Takigosciu napisał(a):  taka sobie składanka z różnych popularnych piosenek z Newgrounds a co za tym idzie - Geometry Dash (w które czasami pogrywam Tongue)
https://www.youtube.com/watch?v=Ukew1nD-...7s&index=1

a wszystko inne w co gram to NFSy i MTA NFSConfusedA także raczej gdzie indziej powinienem dać

8bitówki <3 <3 kocham je

03-07-2017, 06:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2017 06:40 PM przez MasaForever.)
https://www.youtube.com/watch?v=iPr6Oq2x4PQ

Nie wiem dlaczego, ale ta muzyczka cholernie mi się podoba...
04-08-2017, 06:20 AM
(03-07-2017 06:40 PM)MasaForever napisał(a):  https://www.youtube.com/watch?v=iPr6Oq2x4PQ

Nie wiem dlaczego, ale ta muzyczka cholernie mi się podoba...

Dzięki za przypomnienie bo muszę skończyć Resident Evil 7 ;/

22-10-2017, 01:04 PM
A ja lubię muzykę z Wiedźmina Smile