Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co sprawia, że podoba ci się książka?
11-04-2015, 06:43 PM
Co sprawia, że podoba ci się książka?
Jak w tytule - podajemy powody, dla których nie możecie przestać myśleć o książce.
Żeby jednak nie było tak różowo, staramy się też podać rzeczy, które się nam nie podobają/irytują.

Ja zacznę:

NA PLUS:
Przede wszystkim to, że akcja książki wciąga nas na nowo do świata MW i Carbona.
Po drugie: lekki, łatwy do czytania styl.
Po trzecie: różnorodność wątków, nie ma tu tylko wyścigów, ale jest też miłość, przyjaźń, różne przemyślenia na temat świata, a nawet bijatyki xD
Po czwarte: kreacja postaci i relacje między nimi.
Po piąte: taki... hmmm... nazwijmy to undergroundowy klimat i dodatkowo słońce, ładne krajobrazy i te sprawy.
Po szóste: praktycznie cały czas coś się dzieje. Emocje są Smile

MINUSY:
eee, to są w ogóle jakieś? xD
A tak na serio:
Może trochę za długie rozdziały, chociaż z drugiej strony każdy z nich jest taką logiczną, spójną częścią, która zawsze sensownie się domyka.

Styl pisania: co prawda ogólnie jest na plus, jednak chwilami (wy tego pewnie nie zauważacie, bo macie do czynienia z tłumaczeniem, które jest już przeze mnie maksymalnie poprawiane) jest trochę "za łatwy". To znaczy - jest niby logiczny, ale czasami niespójny gramatycznie.

I tu mały dylemat - zależy jak dla kogo, ale może za dużo przytulania, miłosnych rozkmin itp. Smile Chociaż jak mówię - każdemu podoba się co innego.

A teraz Wasze plusy i minusy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2015, 07:03 PM
RE: Co sprawia, że podoba ci się książka?
Plusy mam takie same jak ty, ale u mnie w minusach na pewno nie znalazłyby się za długie rozdziały (bo są w sam raz) a dodałbym że wyścigi są zbyt przewidywalne. Trochę to rozczarowujące gdy wiesz że każdy wyścig zakończy się wygraną głównego bohatera.

[Obrazek: THECREW_Forum_ComDev_600x100.jpg]
11-04-2015, 09:06 PM
(11-04-2015 07:03 PM)KACPER983 napisał(a):  Plusy mam takie same jak ty, ale u mnie w minusach na pewno nie znalazłyby się za długie rozdziały (bo są w sam raz) a dodałbym że wyścigi są zbyt przewidywalne. Trochę to rozczarowujące gdy wiesz że każdy wyścig zakończy się wygraną głównego bohatera.

No tak, tylko z drugiej strony, czy możliwe jest, żeby Thomas z kimś przegrał? xD
11-04-2015, 09:45 PM
Mało prawdopodobne ale walka mogłaby być chociaż trochę bardziej zacięta, a nie że każdy ze smoków gubi przeciwników już na starcie.

[Obrazek: THECREW_Forum_ComDev_600x100.jpg]
12-04-2015, 10:24 AM
Plusy:
- Po prostu książka jest bardzo ciekawa
- Kontynuacja fabuły moich dwóch ulubionych gier
- Emocje
Minusy:
- Właśnie za bardzo przewidywalne wyścigi
- Zdecydowanie za krótkie rozdziały Big Grin

Są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart - Mniej niż zero

[Obrazek: hvxb39.gif]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-04-2015, 02:37 PM
(12-04-2015 10:24 AM)HS17 napisał(a):  Plusy:
- Po prostu książka jest bardzo ciekawa
- Kontynuacja fabuły moich dwóch ulubionych gier
- Emocje
Minusy:
- Właśnie za bardzo przewidywalne wyścigi
- Zdecydowanie za krótkie rozdziały Big Grin

Panowie, przewidywalność to coś, co skończy się niebawem.
Po prostu jak na razie Smoki nie trafiły na godnych rywali.
Np. taki zespół Vicka został zmieciony dlatego, że najzwyczajniej pod słońcem byli kiepscy no i widocznie autor chciał to wyraźnie pokazać.
No ale już bracia de Silva? Razor przegrał z nimi w finale w San Pedro. Później też już w Rockport wcale nie było tak łatwo.

Wiem, że ocenianie na podstawie tego, co już z książki wiecie, ale powiedzmy, że ta przewidywalność to tylko chwilowe Smile
14-12-2015, 06:29 PM
Tutaj nie wypowiedziało się jak na razie zbyt wiele osób.
Również temat warty odświeżenia.
14-12-2015, 07:11 PM
Plusy:
- książka, którą można czytać
- przez czytanie wzbogacam słownictwo
- wzbogacając słownictwo, mogę się mądrzej wypowiadać w towarzystwie
- będąc mądrzejszym w towarzystwie, zyskuję szacunek

Minusy:
- zyskując szacunek, robię się zbyt dumny z siebie

14-12-2015, 07:25 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2015 09:43 PM przez GregoryHause.)
Haha KomuH Big Grin

Ja napiszę jak wrócę do domu Smile

Edit: *jutro
04-01-2017, 10:57 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2017 11:00 AM przez goorsky.)
Dla mnie książka jest powrotem do przeszłości która daje też nutę nadziei, że powstanie gra podobna do MW i będzie jej kontynuacją. Nowy Most Wanted ma się nijak do starego. Bardziej starego MW przypominał mi zawsze Undercover. Książka ma to samo co gra - długa i ciekawa fabuła, klimat. I to jest jej jedna wielka zaleta. Minusem jest to, tak jak niektórzy wyżej wspomnieli, przewidywalne wyścigi, no ale jak może być inaczej, Thomas w końcu wygrał wszystkie wyścigi w MW żeby odzyskać BMW Tongue No i tak jak wspomniała Melora, dużo wątków miłosnych tworzy trochę z książki obyczajówkę, w grze nie było słowa o tym że główny bohater i Mia są razem, chyba że coś przeoczyłem. No może pomijając scenę, gdy Razor mówi ''najpierw zabiorę Ci auto, a potem dziewczynę'', ale zawsze wyobrażałem to sobie jako jakiś jeszcze nierozwinięty romansik niż wielka miłość.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości