Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
# 112 Książki już w sprzedaży! + 25 rozdział na stronie
25-09-2017, 04:51 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2017 05:47 PM przez MeloraNFS.)
# 112 Książki już w sprzedaży! + 25 rozdział na stronie
UPDATE 15.10.2017!!!

Drodzy czytelnicy,
termin dokonywania zamówień i wpłat zostaje przedłużony do piątku 20 października do godziny 12:00. Skąd ta decyzja? Już tłumaczę:
1. Jest bardzo wiele osób, które zamówiły książki, ale nie dokonały jeszcze wpłaty. I nie mówię tu o osobach, które mogły się rozmyślić, dlatego nie wpłaciły, tylko o takich, które kupują książki już drugi albo trzeci raz, więc podejrzewam, że na tym zakupie rzeczywiście im zależy. Dziwne by było przecież, gdyby były już w posiadaniu I i II tomu, a na III nagle im nie zależało.
2. I tym sposobem dochodzimy do kwestii bardzo zbliżonej. Jest ogrom osób, które zamawiały książki w ubiegłych latach, a w tym nawet nie złożyły zamówienia. Mam listy z poprzednich lat, więc bez problemu mogę sobie to wszystko zestawić i porównać. Rozumiem, gdyby ktoś rok temu nie był chętny na zakup II tomu, bo przykładowo po zakupie "jedynki" stwierdził, że książka jest mierna i już nie chce dalej czytać, ale nie przewiduję takiej sytuacji w tym roku. Ktoś kupił I tom, potem II, a teraz nie chce III? Mało prawdopodobne, prawda? Wychodzi więc na to, że wieść o sprzedaży książki nie rozeszła się "po internetach" wystarczająco dobrze, by dotrzeć do wszystkich czytelników. W związku z tym muszę jeszcze w tych najbliższych dniach pomyśleć, jak tę sytuację poprawić, choć wydaje mi się, że wiele do zrobienia już nie zostało. Sprzedaż III tomu promuje kemot i nfszone.pl, a to już naprawdę dużo. Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł lub możliwość osobistego wpłynięcia na rozprzestrzenianie informacji o książce, to proszę o pomoc w tej sprawie Wink
3. Jest ogromna możliwość, że to już jest ostatni druk książek w ogóle, więc jeśli te wszystkie osoby, które zaspały z wpłatą albo nawet samym zamówieniem, nie kupią książki teraz, to nie będą miały szansy na zdobycie jej później. To poważna sprawa, bo ja już wiem, co działo się w ubiegłych latach - mija miesiąc od pierwszego druku i nagle wyskakuje ileś tam osób, które chcą jeszcze kupić. Wtedy można było czekać na dodruk albo w najgorszym wypadku czekać do wydania kolejnego tomu, gdy drukuje się też poprzednie. Tym razem może nie być już tak różowo. Naprawdę serdecznie uprzedzam Wink
4. Coś na osłodę, bo jak to zwykle bywa, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jest możliwość, że pewien YouTuber, który ma 27 tyś. widzów i który ogrywa aktualnie Carbona (a MW'05 już ograł w całości) zupełnie przypadkowo nieco nas zareklamuje. Chce stworzyć film o LeSamurai z Carbona i w tym celu chce skorzystać z informacji zawartych na naszym kanale YT i tych z książki. Jak się umówiliśmy, umieści w opisie wszelkie źródła, z których korzystał. Możliwe też, że co nieco wspomni na filmie. Gdyby więc ten film znalazł się na YT w najbliższych dniach, to mamy jeszcze szansę na dopływ potencjalnych czytelników.
(Gdy film się już pojawi, na pewno zarzucę Wam linkiem Wink )

Teraz sprawy techniczne.
1. Dziękuję osobom, które już załatwiły ze mną wszelkie formalności i oczekują na książki. Przypominam, że będę rozsyłać książki według kolejności zamówień i wpłat, więc kto był pierwszy, ten też jako pierwszy będzie czytał Wink Jednocześnie przypominam tym wszystkim osobom, które jeszcze nie wpłaciły nawet zaliczki, że najpóźniej do piątku przelew musi się znaleźć u mnie na koncie, bo w piątek popołudniu muszę już definitywnie zająć się podsumowaniem i przygotowaniem zamówienia dla drukarni. Dłużej nie jestem w stanie czekać, bo druk też chwilę zajmie, a jak się wszyscy tutaj umówiliśmy, do 16 listopada wszystkie paczki muszą zostać rozesłane Wink
2. Dla osób, które zamówią książki w najbliższych dniach - proszę od razu po zrobieniu przelewu/wpłaty przesyłać do mnie potwierdzenie - zdjęcie dokumentu potwierdzającego wpłatę lub plik .pdf generowany przez bank po przelewie. Tak będzie znacznie szybciej i obie strony będą mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Wyjątkiem jest wpłata przez PayPal, bo te docierają prawie natychmiast. W każdym razie chodzi o to, że w piątek wszelkie wpłaty muszą być już przeze mnie potwierdzone, bo w innym wypadku czyjeś zamówienie może zostać anulowane.

Pozdrawiam wszystkich,
Melora

to może na początek rzecz najszybsza do załatwienia Wink czyli 25 rozdział. Jak zwykle już znajdziecie go pod tym linkiem: Tom III - darmowe rozdziały
Przypomnę jeszcze raz, że z powodu opóźnień, w ramach rekompensaty przedpremierowo udostępniony zostanie również 26 rozdział. Na stronie szukajcie go 7-8 października.

No i teraz rzecz najważniejsza, czyli...

[Obrazek: zamowienia.png]

Jeżeli tak, to serdecznie zapraszam do zapoznania się ze wzorem zamówienia książek, który należy wypełnić i przesłać na adres e-mail: bookorder@mostwantedbooks.pl nadając wiadomości tytuł Zamówienie książek The Most Wanted.

Imię i nazwisko:
Adres:
Telefon kontaktowy:
Adres e-mail kontaktowy:
Forma płatności:
Wpłacam zaliczkę/Wpłacam całość
Ilość egzemplarzy I tomu:
Ilość egzemplarzy II tomu:
Ilość egzemplarzy III tomu:

Dodatkowo na końcu wysłanego maila należy zamieścić poniższą formułkę:
Mam świadomość, iż dokonywane przeze mnie zamówienie ma formę pre-orderu. Zgadzam się zatem na to, aby moje zamówienie zostało zrealizowane przez http://www.mostwantedbooks.pl w terminie do 16 listopada 2017 roku.

Teraz krótkie Q&A i kilka objaśnień

1. Jeśli są jakieś wątpliwości/pytania dotyczące zakupu książek, to również bardzo proszę o pisanie na powyżej podany adres e-mail. Mimo drobnych trudności ze stałym dostępem do Internetu, postaram się jak najszybciej odpowiadać na wszelkie wiadomości.

2. Skoro już jesteśmy przy odpowiadaniu na maile, to zaznaczam, że daję sobie pełne 48 godzin na odpowiedź na Wasze zamówienia. Musicie wybaczyć, ale jak podejrzewam, będzie ich dość sporo i nie sposób odpowiadać na nie wszystkie tak szybko.

3. Pamiętajcie, że adres to nie tylko ulica i numer domu w danym mieście, ale również kod pocztowy. Wolę zawczasu zwrócić na to uwagę, ponieważ w ubiegłych latach pojawiały się przypadki zamówień z niepełnym adresem.

4. Czy trzeba koniecznie podawać numer telefonu?
Jeśli ktoś ma do tego jakąś wielką niechęć, to niech nie podaje, ale uprzedzam, że czasami naprawdę przydaje się taki szybki kontakt Wink

5. Forma płatności?
Chodzi tutaj o wybór między dwoma formami - Przelew bankowy/wpłata np. na poczcie lub wpłata z wykorzystaniem systemu PayPal.

6. Czy mogę zapłacić za przesyłkę dopiero przy odbiorze?
Doświadczenie nauczyło mnie już, że takiej opcji lepiej nie udostępniać. Chętnie korzystają z niej osoby, które koniec końców wcale nie mają zamiaru odbierać tej przesyłki.

7. Co oznacza "Wpłacam zaliczkę" albo "Wpłacam całość"?
To oznacza, że teraz - w momencie pre-orderu można wpłacić jedynie zaliczkę, czyli 15 zł za jeden egzemplarz książki będące kosztem druku takiego egzemplarza. W takiej sytuacji resztę dopłaca się dopiero bezpośrednio przed wysłaniem książek do kupującego. Można również skorzystać z opcji "Wpłacam całość" i od razu uregulować całą należność, nie musząc się już więcej martwić jakimikolwiek wpłatami. Wtedy pozostaje już tylko czekać na paczkę z książkami Wink

8. Po co ta formułka na końcu maila z zamówieniem?
To jest zabezpieczenie dla mnie. Dwa lata temu zdarzyło się na przykład, że osoba, która po trzech dniach od przelewu nie dostała paczki, zaczęła odgrażać się policją, "ponieważ została oszukana". Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Zarówno na stronie książki, jak i na Facebooku podana była informacja o tym, że książki są dopiero w druku i że rozsyłane będą kilkanaście dni później. Były też inne incydenty z osobami, które najzwyczajniej pod słońcem olewały czytanie informacji o terminach. Dlatego podobnie jak w ubiegłym roku, i w tym uprzedzamy, że książki mogą być rozsyłane do kupujących aż do 16 listopada 2017.

9. Dlaczego ten termin jest tak długi?
Po pierwsze ze względu na to, że książki zamówione zostaną w drukarni w Warszawie 16 października 2017. Ich druk może potrwać do tygodnia. Potem potrzebne są 2-3 dni, aby te książki zostały przytransportowane do mnie w okolice Krakowa. Później książki muszą zostać rozdzielone na paczki i wysłane. To również zajmuje trochę czasu, tym bardziej że będzie zapewne tego sporo Wink Myślę, że paczki dotrą do Was znacznie szybciej niż 16 listopada, ale lepiej być ubezpieczonym i właśnie taki termin Wam podać.

10. Paczki będą wysyłane pocztą czy kurierem?
Tylko i wyłącznie pocztą, którą w tym roku będę mieć całkiem blisko domu.

11. Ile kosztuje jeden tom?
Koszt jednego tomu lub inaczej - jednego egzemplarza książki to 30 zł.

12. Jaki jest koszt przesyłki?
9 złotych i wzwyż. Paczka z jedną książką to koszt 9 zł. Jeśli są dwie, to ok. 10,50 zł. Cenę wysyłki będę każdemu podać indywidualnie po przesłaniu zamówienia.

13. Co to tak właściwie ten pre-order?
Myślę, że całkiem fajnie wytłumaczone zostało to tutaj:
http://www.gry-online.pl/slownik-gracza-...asp?ID=309

14. Czy jest jakiś limit, ile książek może być w jednej paczce?
Nie, nie ma. Jak ktoś ma życzenie, mogę mu wysłać nawet 50 książek w jednej paczce Wink

15. Co jeśli nie mam teraz pieniędzy, ale mogę dokonać wpłaty za kilkanaście dni?
Zamówienia wraz z wpłatami (przynajmniej zaliczką) przyjmuję do godziny 12.00 w południe 15 października. Po tym terminie zamówienia zostaną zamknięte, dlatego trzeba "się wyrobić" z wpłatą do tego dnia. Zamówienie można złożyć w każdej chwili, wpłaty dokonać właśnie do 15 października. Jeśli do tego czasu wpłata się nie pojawi, zamówienie jest automatycznie anulowane.

16. Czy ten pre-order daje mi gwarancję, że książki dostanę?
Zdecydowanie. Pre-order gwarantuje otrzymanie zamówionych książek. Również wpłata zaliczki niejako "rezerwuje" dla kogoś książki. Wtedy trzeba tylko pamiętać o dopłaceniu reszty przed wysyłką paczki, o czym takiej osobie na pewno będę przypominać.

17. A można kupić książki po tym terminie 15 października?
W drukarni zamawiam dokładnie tyle książek, ile zostało zamówionych + jakiś nieduży zapas, dlatego nie polecam czekać z zakupem do momentu, gdy książki będą się już drukować, bo może się okazać, że będzie ich za mało, by znalazł się jakiś wolny egzemplarz dla spóźnionych.

18. Czy liczy się kolejność składanych zamówień?
Tak, do osoby, która jako pierwsza złoży zamówienie i dokona wpłaty, paczka zostanie wysłana w pierwszej kolejności.

Nie ma tu jeszcze jakiejś ważnej informacji? Piszcie w postach pod tym tematem lub na wyżej podany e-mail.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Melora
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
# 112 Książki już w sprzedaży! + 25 rozdział na stronie - MeloraNFS - 25-09-2017 04:51 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości